  • AY1472M65Y5UC63L0
AY1472M65Y5UC63L0
advertisement
Manufacturer No:
AY1472M65Y5UC63L0
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-AY1472M65Y5UC63L0
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
AY1472M65Y5UC63L0
Description:
AY1 4700pF 760VAC Ceramic Capacitor ±20% Y5U E 0.650Dia 16.50mm -55°C~125°C Flame Retardant Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 19968
Step5Bar-code shipping tag
AY1472M65Y5UC63L0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AY1
  • Size / Dimension
    0.650Dia 16.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Flame Retardant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Temperature Coefficient
    Y5U E
  • Applications
    Safety, Automotive
  • Voltage - Rated
    760VAC
  • Capacitance
    4700pF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.768 19.50mm