  • B-470-235-40
B-470-235-40
advertisement
Manufacturer No:
B-470-235-40
HK JDW NO:
4-B-470-235-40
Package:
TO-5
Datasheet:
Description:
INSULATOR CIRCULAR 0.040"
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B-470-235-40
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Package / Case
    TO-5
  • Material
    Beryllium Oxide Ceramic
  • Shape
    Circular
  • Published
    2002
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Insulator
  • Height
    0.040 1.02mm
  • Diameter - Outside
    0.470 (11.94mm)
  • Diameter - Inside
    0.235 (5.97mm)