  • B1179BS-3R3N=P3
B1179BS-3R3N=P3
advertisement
Manufacturer No:
B1179BS-3R3N=P3
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-B1179BS-3R3N=P3
Package:
Nonstandard
Datasheet:
B1179BS-3R3N=P3
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B1179BS-3R3N=P3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.409Lx0.409W 10.40mmx10.40mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    6A
  • Inductance
    3.3μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    13mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.3A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm