  • B1201UA4RP
B1201UA4RP
advertisement
Manufacturer No:
B1201UA4RP
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-B1201UA4RP
Package:
6-SMD, Gull Wing
Datasheet:
B1201UA4RP
Description:
Surge Suppressors 200mA 50A Battrax Dual Neg
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B1201UA4RP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SMD, Gull Wing
  • Supplier Device Package
    MS-013
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2004
  • Series
    Battrax®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    SLIC
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    50pF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Technology
    Mixed Technology
  • Current Rating
    5A
  • Working Voltage
    4V