  • B300D44A102XXG
B300D44A102XXG
advertisement
Manufacturer No:
B300D44A102XXG
Manufacturer:
ON Semiconductor
HK JDW NO:
598-B300D44A102XXG
Package:
DFN
Datasheet:
B300D44A102XXG
Description:
Tin 1.8V CPLD 44 Pin DFN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B300D44A102XXG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    DFN
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    44
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2003
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    44
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Other Consumer ICs
  • Terminal Position
    DUAL
  • Number of Functions
    1
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    2V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2V
  • Power Supplies
    1.8V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    0.9V
  • Number of Channels
    4
  • Interface
    GPIO, I2C, SPI, UART
  • Nominal Supply Current
    3.5mA
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Resolution
    3 B
  • Consumer IC Type
    CONSUMER CIRCUIT
  • Signal to Noise Ratio (SNR)
    55 dB
  • Height Seated (Max)
    0.9mm
  • Length
    8.9mm
  • Width
    5mm