  • B31-038.4M
B31-038.4M
advertisement
Manufacturer No:
B31-038.4M
Manufacturer:
Connor-Winfield
HK JDW NO:
179-B31-038.4M
Package:
4-SMD, No Lead
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 2310
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
B31-038.4M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    4-SMD, No Lead
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C
  • Packaging
    Strip
  • Series
    B31
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    TCXO
  • Voltage - Supply
    3.3V
  • Frequency
    38.4MHz
  • Frequency Stability
    ±500ppb
  • Output
    Clipped Sine Wave
  • Base Resonator
    Crystal
  • Current - Supply (Max)
    2mA
  • Height Seated (Max)
    0.031 0.80mm