  • B32520C3104K000
B32520C3104K000
advertisement
Manufacturer No:
B32520C3104K000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32520C3104K000
Datasheet:
B32520C3104K000
Purchasing and Inquiry
B32520C3104K000 Overview
B32520C3104K000 Features
B32520C3104K000 Applications
There are a lot of EPCOS B32520C3104K000 applications of film capacitors.
  • Lighting
  • Filters
  • Battery management system
  • Satellite TV
  • Global positioning systems
  • VCO's
  • Industrial and automotive inverters
  • TV and monitor sets
  • Matching networks
  • Test and measuring equipment
Step5Bar-code shipping tag
B32520C3104K000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    4mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    7.5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Custom Capabilities
    Special Lead Length Available On Request
  • Height
    8.5mm
  • Length
    10mm
  • Width
    10mm