  • B32521N8333J
B32521N8333J
advertisement
Manufacturer No:
B32521N8333J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32521N8333J
Datasheet:
B32521N8333J
Description:
33nF Film Capacitor 5% Radial Radial 630V-DC 200V-AC Polyester Through Hole
Quantity:
In Stock : 4044
Step5Bar-code shipping tag
B32521N8333J
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    Polyester
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    5.9944mm