  • B32529C105J289
B32529C105J289
advertisement
Manufacturer No:
B32529C105J289
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32529C105J289
Package:
Radial
Purchasing and Inquiry
B32529C105J289 Overview
B32529C105J289 Features
B32529C105J289 Applications
There are a lot of EPCOS B32529C105J289 applications of film capacitors.
  • Snubbering
  • Electronic ballasts
  • Filtering
  • Test and measuring equipment
  • VCO's
  • IGBT
  • Global positioning systems
  • RFI for automotive
  • RF Modules
  • TV and monitor sets
Step5Bar-code shipping tag
B32529C105J289
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 40
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Depth
    4.5mm
  • Voltage - Rated AC
    40V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Height Seated (Max)
    9.4996mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.4958mm