  • B32672L8123J
B32672L8123J
advertisement
Manufacturer No:
B32672L8123J
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B32672L8123J
Description:
12nF Film Capacitor 5% Radial Radial 2kV-DC 700V-AC PP Screw, Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32672L8123J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw, Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    PP
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    5%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    12nF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Depth
    8.5mm
  • Voltage - Rated AC
    700V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    14.5034mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    8.509mm