  • B32921A2473M189
B32921A2473M189
advertisement
Manufacturer No:
B32921A2473M189
Manufacturer:
TDK-EPC
HK JDW NO:
13290-B32921A2473M189
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
B32921A 47nF Film Capacitor 20% Radial 760V-DC 305V-AC Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32921A2473M189
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Series
    B32921A
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 305, SAFETY CLASS X2
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    760V
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    6mm
  • Reference Standard
    IEC60384-14
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5124
  • Custom Capabilities
    Other Lead Lengths Available On Request
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm