  • B32921C3104M000
B32921C3104M000
advertisement
Manufacturer No:
B32921C3104M000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
3410-B32921C3104M000
Datasheet:
B32921C3104M000
Purchasing and Inquiry
B32921C3104M000 Overview
Despite the device's insulation resistance, there is 100Ohm.
B32921C3104M000 Features
100Ohm insulation resistance
B32921C3104M000 Applications
There are a lot of EPCOS B32921C3104M000 applications of film capacitors.
  • IGBT
  • RF Modules
  • Switch-mode power supplies
  • RFI for automotive
  • Audio/video equipment
  • Battery management system
  • Mobile communications
  • Switch mode power supplies
  • TV and monitor sets
  • Coupling, decoupling
Step5Bar-code shipping tag
B32921C3104M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    100nF
  • Depth
    6mm
  • Voltage - Rated AC
    305V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Lead Length
    6mm
  • Dielectric
    PP
  • Insulation Resistance
    100Ohm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    630V
  • Dissipation Factor
    1 %
  • Height
    12mm
  • Length
    13mm