  • B37871K5222J060
B37871K5222J060
advertisement
Manufacturer No:
B37871K5222J060
HK JDW NO:
258-B37871K5222J060
Datasheet:
B37871K5222J060
Description:
B37871K 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
B37871K5222J060
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Custom Capabilities
    Alternative Capacitance Available On Req
  • Height
    0.8mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm