  • B37933K5820J60
B37933K5820J60
advertisement
Manufacturer No:
B37933K5820J60
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B37933K5820J60
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
B37933K5820J60
Description:
B37933K 82pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0H 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
B37933K5820J60
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B37933K
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0H
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Temperature Characteristics Code
    CH
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm