  • B37940K5330J60
B37940K5330J60
advertisement
Manufacturer No:
B37940K5330J60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B37940K5330J60
Package:
0805
Datasheet:
B37940K5330J60
Description:
33pF 50V Ceramic Capacitor 5% 30 ppm/°C 0805
Step5Bar-code shipping tag
B37940K5330J60
  • Package / Case
    0805
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    5.499807mg
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    30 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    33pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    NP0
  • Insulation Resistance
    100GOhm
  • Voltage
    50V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm