  • B37979N1270J000
B37979N1270J000
advertisement
Manufacturer No:
B37979N1270J000
HK JDW NO:
258-B37979N1270J000
Datasheet:
B37979N1270J000
Description:
B37979N 27pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37979N1270J000
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    27pF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Height Seated (Max)
    0.217 5.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%