  • B37981M1102K058
B37981M1102K058
advertisement
Manufacturer No:
B37981M1102K058
HK JDW NO:
258-B37981M1102K058
Datasheet:
B37981M1102K058
Description:
B37981M 1000pF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37981M1102K058
    Select All
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B37981M
  • Size / Dimension
    0.217Lx0.197W 5.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1000pF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm