  • B37984M5684K054
B37984M5684K054
advertisement
Manufacturer No:
B37984M5684K054
HK JDW NO:
258-B37984M5684K054
Datasheet:
B37984M5684K054
Description:
B37984M 0.68μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.354Lx0.295W 9.00mmx7.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37984M5684K054
    Select All
  • Mounting Type
    Radial
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    B37984M
  • Size / Dimension
    0.354Lx0.295W 9.00mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    TIN OVER NICKEL
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.68μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm