  • B37987F5104K058
B37987F5104K058
advertisement
Manufacturer No:
B37987F5104K058
HK JDW NO:
258-B37987F5104K058
Datasheet:
B37987F5104K058
Description:
B37987F 0.1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37987F5104K058
    Select All
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B37987F
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm