  • B37987M1183K051
B37987M1183K051
advertisement
Manufacturer No:
B37987M1183K051
HK JDW NO:
258-B37987M1183K051
Datasheet:
B37987M1183K051
Description:
B37987M 0.018μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm -55°C~125°C Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
B37987M1183K051
    Select All
  • Mounting Type
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    B37987M
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.197W 6.50mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.018μF
  • Lead Spacing
    0.098 2.50mm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Height Seated (Max)
    0.098 2.50mm