  • B41044A2227M
B41044A2227M
advertisement
Manufacturer No:
B41044A2227M
HK JDW NO:
3410-B41044A2227M
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 280mA 2.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41044A2227M
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    AMMO PACK; TAPE
  • Lead Pitch
    2.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    500 μm
  • Leakage Current
    0.04158mA
  • Ripple Current
    280mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.22
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    11mm
  • Length
    11mm