  • B41044A7227M
B41044A7227M
advertisement
Manufacturer No:
B41044A7227M
HK JDW NO:
3410-B41044A7227M
Description:
220μF Capacitor 20% Bulk 660mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41044A7227M
    Select All
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    220μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.231mA
  • Ripple Current
    660mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Impedance
    100mOhm
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    13.9954mm
  • Length
    12.5mm