  • B41112A6226M000
B41112A6226M000
advertisement
Manufacturer No:
B41112A6226M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41112A6226M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
22μF Capacitor 20% 43mA 2.2mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41112A6226M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR
  • Lead Pitch
    2.2mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Size Code
    2626
  • Ripple Current
    43mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Dissipation Factor
    0.14 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Diameter
    6.3mm
  • Height
    6.6mm
  • Length
    5.4mm