  • B41252B338M
B41252B338M
advertisement
Manufacturer No:
B41252B338M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41252B338M
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B41252B338M
Description:
B41252 3300μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.181Dia 30.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B41252B338M
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B41252
  • Size / Dimension
    1.181Dia 30.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    80V
  • Capacitance
    3300μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    1.654 42.00mm