  • B41456B9229M000
B41456B9229M000
advertisement
Manufacturer No:
B41456B9229M000
HK JDW NO:
3410-B41456B9229M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
B41456B9229M000
Description:
22mF Capacitor 20% 17A 28.5mm Aluminum
Quantity:
In Stock : 4
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
B41456B9229M000
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    LUG
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    22mF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Voltage - Rated AC
    100V
  • Lead Pitch
    28.5mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    13mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    17A
  • Diameter
    64.3mm
  • Height
    105mm
  • Length
    105.7mm