  • B41505A7478M7
B41505A7478M7
advertisement
Manufacturer No:
B41505A7478M7
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41505A7478M7
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
4.7mF Capacitor 20% 1.9A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41505A7478M7
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    4.7mF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    45mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.9A
  • Impedance
    48mOhm
  • Diameter
    22mm
  • Height
    40mm
  • Height Seated (Max)
    42.0116mm