  • B41505A8478M002
B41505A8478M002
advertisement
Manufacturer No:
B41505A8478M002
HK JDW NO:
3410-B41505A8478M002
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 2.7A Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B41505A8478M002
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    4.7mF
  • Voltage - Rated DC
    63V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    42mOhm
    800 μm
  • Leakage Current
    2.03228mA
  • Ripple Current
    2.7A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.06
  • Diameter
    35mm
  • Length
    35mm