  • B41821A9226M8
B41821A9226M8
advertisement
Manufacturer No:
B41821A9226M8
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41821A9226M8
Description:
22μF Capacitor 20% 140mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41821A9226M8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    22μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    7.5Ohm
  • Ripple Current
    140mA
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Diameter
    8mm
  • Height
    11.5mm
  • Height Seated (Max)
    13.0048mm