  • B41827A9336M
B41827A9336M
advertisement
Manufacturer No:
B41827A9336M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41827A9336M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
33μF Capacitor 20% Bulk 180mA 5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41827A9336M
    Select All
  • Tan Delta
    0.08
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Length
    12.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    33μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Leakage Current
    0.033mA
  • Ripple Current
    180mA