  • B41858C5227M
B41858C5227M
advertisement
Manufacturer No:
B41858C5227M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41858C5227M
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B41858C5227M
Description:
B41858 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -55°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41858C5227M
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B41858
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    220μF
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    274mOhm @ 10kHz
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.18mA
  • Polarization
    Polar
  • Tan Delta
    0.14
  • Ripple Current @ High Frequency
    436mA @ 100kHz