  • B41858C6477M4
B41858C6477M4
advertisement
Manufacturer No:
B41858C6477M4
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B41858C6477M4
Description:
470μF Capacitor 20% 1.3A 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41858C6477M4
  • Tolerance
    20%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    470μF
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    110mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.3A
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Impedance
    104mOhm
  • Diameter
    12.5mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    21.9964mm