  • B41859A4227M000
B41859A4227M000
advertisement
Manufacturer No:
B41859A4227M000
Manufacturer:
EPCOS (TDK)
HK JDW NO:
258-B41859A4227M000
Package:
Datasheet:
B41859A4227M000
Description:
Capacitor 20%
Step5Bar-code shipping tag
B41859A4227M000
    Select All
  • Voltage
    16VDC
  • Product Height (mm)
    11
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Number of Terminals
    2
  • ECCN (US)
    EAR99
  • Capacitance Value
    220uF
  • ESR (Ohm)
    1.21
  • Equivalent Series Resistance Type
    Very Low
  • Maximum Impedance (Ohm)
    0.12@20°C@100kHz
  • IR (mA)
    530
  • IL (uA)
    35@5Min
  • Lifetime (h)
    4000
  • Mounting
    Through Hole
  • Wire Form
    Long Lead
  • Size (mm)
    8 X 11
  • Minimum Operating Temperature (°C)
    -55
  • Maximum Operating Temperature (°C)
    105
  • Product Diameter (mm)
    8
  • Tolerance
    20%