  • B41866C8107M000
B41866C8107M000
advertisement
Manufacturer No:
B41866C8107M000
HK JDW NO:
3410-B41866C8107M000
Description:
100μF Capacitor 20% 532mA 5.0038mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B41866C8107M000
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    63V
  • Capacitance
    100μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    357mOhm
  • Leakage Current
    0.063mA
  • Ripple Current
    532mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.12
  • Impedance
    326mOhm
  • Diameter
    10mm
  • Height Seated (Max)
    16.9926mm
  • Length
    16mm