  • B41868W7227M
B41868W7227M
advertisement
Manufacturer No:
B41868W7227M
Manufacturer:
TDK Electronics Inc.
HK JDW NO:
258-B41868W7227M
Package:
Radial, Can
Datasheet:
B41868W7227M
Description:
B41868 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41868W7227M
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Surface Mount
    NO
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B41868
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    220μF
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Operating Temperature (Max)
    150°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    164mOhm @ 10kHz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 150°C
  • Leakage Current
    0.077mA
  • Polarization
    Polar
  • Tan Delta
    0.12
  • Impedance
    147mOhm
  • Ripple Current @ High Frequency
    552mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm