  • B41890B6687M
B41890B6687M
advertisement
Manufacturer No:
B41890B6687M
HK JDW NO:
258-B41890B6687M
Datasheet:
B41890B6687M
Description:
B41890 680μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.49A 0.709Dia 18.00mm -55°C~105°C Polar 7.493mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
B41890B6687M
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Series
    B41890
  • Size / Dimension
    0.709Dia 18.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    7.493mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    46mOhm @ 10kHz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.295 7.50mm
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    2.49A
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    15000 hours
  • Impedance
    38mOhms
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.49A @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm