  • B43254A2187M000
B43254A2187M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254A2187M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43254A2187M000
Description:
B43254 180μF Capacitor 20% Bulk 690mA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254A2187M000
    Bulk
  • Series
    B43254
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    180μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    0.56921mA
  • Ripple Current
    690mA
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Tan Delta
    0.15
  • Diameter
    22mm
  • Length
    20mm