  • B43254A5566M000
B43254A5566M000
advertisement
Manufacturer No:
B43254A5566M000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-B43254A5566M000
Description:
56μF Capacitor 20% Bulk 290μA 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43254A5566M000
    Select All
  • Factory Lead Time
    24 Weeks
    Aluminum
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    56μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    10mm
  • Ripple Current
    290μA
  • Test Frequency
    120Hz
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Diameter
    22mm
  • Length
    25mm