  • B43305A9827M
B43305A9827M
advertisement
Manufacturer No:
B43305A9827M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43305A9827M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
820μF Capacitor 20% 3.18A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43305A9827M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    820μF
  • Packing Method
    BULK
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    2.1828mA
  • Ripple Current
    3.18A
  • Tan Delta
    0.2
  • Impedance
    230mOhm
  • Diameter
    30mm
  • Height
    55mm
  • Height Seated (Max)
    56.9976mm