  • B43305B9227M67
B43305B9227M67
advertisement
Manufacturer No:
B43305B9227M67
HK JDW NO:
258-B43305B9227M67
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
B43305B9227M67
Description:
B43305 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 1.28A 0.984Dia 25.00mm -40°C~85°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
B43305B9227M67
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    220μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    620mOhm @ 100Hz
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    1.28A
  • Impedance
    830mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.28A @ 100Hz
  • Diameter
    25mm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm