  • B43305G2687M60
B43305G2687M60
advertisement
Manufacturer No:
B43305G2687M60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43305G2687M60
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% 2.12A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43305G2687M60
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    680μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    190mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    2.12A
  • Impedance
    260mOhm
  • Height
    30mm
  • Height Seated (Max)
    32.004mm