  • B43310A9109M000
B43310A9109M000
advertisement
Manufacturer No:
B43310A9109M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43310A9109M000
Package:
Datasheet:
Description:
10000μF Capacitor 18500mA
Quantity:
In Stock : 1053
Step5Bar-code shipping tag
B43310A9109M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    10000μF
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    400V
  • Leakage Current
    5mA
  • Ripple Current
    18500mA
  • Tan Delta
    0.2
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    19 mΩ