  • B43455A5828M000
B43455A5828M000
advertisement
Manufacturer No:
B43455A5828M000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43455A5828M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
8.2mF Capacitor 20% 18A 31.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43455A5828M000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    8.2mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    24mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    11.86277mA
  • Ripple Current
    18A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • Diameter
    91mm
  • Length
    221mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    CHASSIS MOUNT
  • Tolerance
    20%