  • B43456A5228M
B43456A5228M
advertisement
Manufacturer No:
B43456A5228M
HK JDW NO:
3410-B43456A5228M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
2.2mF Capacitor 20% Bulk 8.4A 28.5mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43456A5228M
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    2.2mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    Cardboard
  • Lead Pitch
    28.5mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    100mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    8.4A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    60mOhm
  • Ripple Current (AC)
    15A
  • Diameter
    64.3mm
  • Height
    105mm
  • Height Seated (Max)
    105.6894mm
  • Length
    105.7mm
  • Width
    64.3mm