  • B43457A4108M
B43457A4108M
advertisement
Manufacturer No:
B43457A4108M
HK JDW NO:
3410-B43457A4108M
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
1mF Capacitor 20% Bulk 4500mA 22.1996mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43457A4108M
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    350V
  • Capacitance
    1mF
  • Lead Pitch
    22.1996mm
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • Polarity
    Polar
  • Leakage Current
    2.28418mA
  • Ripple Current
    4500mA
  • Life (Hours)
    10000 hours
  • ESR
    129 mΩ
  • Height Seated (Max)
    81.7118mm