  • B43458A9159M3
B43458A9159M3
advertisement
Manufacturer No:
B43458A9159M3
HK JDW NO:
3410-B43458A9159M3
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
15mF Capacitor 20% Bulk 35A 31.6992mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43458A9159M3
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    15mF
  • Lead Pitch
    31.6992mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    6mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    35A
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Impedance
    11mOhm
  • Height Seated (Max)
    221.996mm