  • B43474A4228M
B43474A4228M
advertisement
Manufacturer No:
B43474A4228M
HK JDW NO:
3410-B43474A4228M
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
B43474 2200μF Capacitor 5600mA Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43474A4228M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
    Aluminum
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Series
    B43474
  • Pbfree Code
    yes
  • Capacitance
    2200μF
  • Packing Method
    BULK
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Polarity
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    350V
  • Leakage Current
    3.963723mA
  • Ripple Current
    5600mA
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    87 mΩ
  • Diameter
    51.6mm
  • Length
    105.7mm