  • B43474A5478M000
B43474A5478M000
advertisement
Manufacturer No:
B43474A5478M000
HK JDW NO:
3410-B43474A5478M000
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
4.7mF Capacitor 20% Bulk 12.4A 31.7mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43474A5478M000
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    BINDING POST
  • Mounting Feature
    STUD MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Capacitance
    4.7mF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    31.7mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    44mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    8.036274mA
  • Ripple Current
    12.4A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Diameter
    76.9mm
  • Length
    168.7mm