  • B43505C5107M002
B43505C5107M002
advertisement
Manufacturer No:
B43505C5107M002
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43505C5107M002
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
100μF Capacitor 20% Bulk 760mA Aluminum
Quantity:
In Stock : 7734
Step5Bar-code shipping tag
B43505C5107M002
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Additional Feature
    STANDARD: IEC60384-4
  • Capacitance
    100μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.36Ohm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    0.54646mA
  • Ripple Current
    760mA
  • Life (Hours)
    5000 hours
  • Tan Delta
    0.17
  • Diameter
    30mm
  • Length
    30mm