  • B43508B2687M082
B43508B2687M082
advertisement
Manufacturer No:
B43508B2687M082
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43508B2687M082
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
680μF Capacitor 20% 1.68A 10mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
B43508B2687M082
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Number of Pins
    3
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    680μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    CARDBOARD
  • Lead Pitch
    10mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    170mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Leakage Current
    1.180518mA
  • Ripple Current
    1.68A
  • Test Frequency
    100Hz
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Dissipation Factor
    0.15 %
  • Diameter
    25mm
  • Length
    35mm