  • B43508C5337M60
B43508C5337M60
advertisement
Manufacturer No:
B43508C5337M60
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B43508C5337M60
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% 1.5A 10.0076mm Radial
Step5Bar-code shipping tag
B43508C5337M60
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Snap in
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    370mOhm
  • Polarity
    Polar
  • Ripple Current
    1.5A
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    530mOhm
  • Height
    35mm
  • Height Seated (Max)
    37.0078mm